امروز چهارشنبه  ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۱۱/۲۱- ۲۱:۱۷

پیام سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین المللی در وین به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

غریب آبادی: یکی از مظاهر انقلاب اسلامی، شکل گیری یک سیاست خارجی مستقل، فعال و مبتکرانه است.

کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین المللی در وین، به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، پیامی مجازی به شرح زیر منتشر نمود:

       ما هر ساله در این روز گرد هم می آییم و سالگرد انقلاب اسلامی ایران را جشن می‌گیریم. امسال به دلیل همه گیری کرونا، روز ملی ایران را بصورت آنلاین برگزار کردیم. 

    چهل و دو سال پیش، با فداکاری‌های مردم ایران و تحت رهبری شخصیتی بزرگ در تاریخ کشور، حضرت امام خمینی (ره)، انقلاب اسلامی ایران در تاریخ 22 بهمن 1357 (13 فوریه 1979) به پیروزی رسید.

      استقلال، آزادی و  جمهوری اسلامی سه خواسته اصلی ملت ایران بود که برگرفته از شعارهای مردم در طول فرایند انقلاب اسلامی‌بود و نظام و ملت ایران تلاش ها و فداکاری‌های بسیاری را طی چهار دهه گذشته برای تحقق آن‌ها انجام داده اند. انکار هر نوع سلطه خارجی نیز از اصول بنیادین انقلاب اسلامی ایران بوده است.

      ایجاد یک نظام حاکمیتی مردمسالار مبتنی بر آموزه‌ها و ارزش های والای اسلامی و عناصر فرهنگ ایرانی، یکی دیگر از اهداف مردم بود که با تأسیس جمهوری اسلامی از طریق همه پرسی برای تعیین نظام حاکم بر کشور و مردم ایران محقق شد که در نتیجه آن، زنان و مردان در ایران برای اولین بار سرنوشت خود را تعیین کردند. 

      بدون شک، علاوه بر دستاوردهای عظیم در حوزه‌های مختلف در طول چهار دهه گذشته، یکی از مهمترین مظاهر انقلاب اسلامی، تغییرات در زمینه سیاست خارجی ایران بوده است که منجر به شکل گیری یک سیاست خارجی مستقل، فعال و مبتکرانه بر پایه سه اصل عزت، حکمت و مصلحت و دو ستون مستحکم و غیر قابل انکار، یعنی عدم دخالت در امور دیگران و عدم اجازه دخالت دیگران در امور داخلی کشور، شده است. 

     بر اساس این ارزش ها، ما به طور خستگی ناپذیری در سازمان‌های بین المللی مختلف مستقر در وین تلاش می‌کنیم تا چندجانبه گرایی، حاکمیت قانون و همکاری بین کشورها را در زمینه‌های مختلف، از فناوری هسته ای گرفته تا فضای ماورای جو، ارتقاء دهیم.  ما همچنین سعی می‌کنیم تا هر نوع تحمیل یکجانبه، از جمله اقدامات زورمدارانه و تحریم های یکجانبه را که برخلاف قوانین بین المللی می‌باشند، رَد کرده و با آن‌ها مخالفت کنیم.  من از همه شما می خواهم که در این تلاش، به ما بپیوندید. 

     سخنان خود را با این امید به پایان می رسانم که سال آینده بتوانیم دوباره برای جشن این روز پیروزی، کنار یکدیگر جمع شویم.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما